Casa / Tactile Switches / RKA2SGM055SMTR LFS
minImg
RKA2SGM055SMTR LFS
C&K
Prodotto No:
RKA2SGM055SMTR LFS
Produttore:
C&K
Descrizione:
SWITCH TACT 160GF SMT
In magazzino : 7466
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Ingress Protection -
Actuator Length, Right Angle -
Product Status Active
Actuator Orientation Top Actuated
Operating Force 160gf
Mfr C&K
Illumination Non-Illuminated
Features -
Contact Rating @ Voltage 0.02A @ 15VDC
Illumination Type, Color -
Switch Travel 0.20mm
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Actuator Height off PCB, Vertical 0.55mm
Termination Style Gull Wing
Actuator Type Flush
Circuit SPST-NO
Outline 4.50mm x 4.50mm