RL0607-180-R
Eaton - Electronics Division
Prodotto No:
RL0607-180-R
Descrizione:
FIXED IND 18UH 1.52A 83 MOHM TH
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 1.13A
Inductance Frequency - Test 10 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.287" (7.30mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 1.52 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.224" Dia (5.70mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 83mOhm Max
Inductance 18 µH
Series RL0607
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Radial, Vertical Cylinder
Frequency - Self Resonant 16MHz