RL0809-822-R
Eaton - Electronics Division
Prodotto No:
RL0809-822-R
Descrizione:
FIXED IND 8.2MH 106MA 23.1OHM TH
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 85mA
Inductance Frequency - Test 10 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.354" (9.00mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 106 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.311" Dia (7.90mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 23.1Ohm Max
Inductance 8.2 mH
Package / Case Radial, Vertical Cylinder
Frequency - Self Resonant 670kHz