RL1011-152-R
Eaton - Electronics Division
Prodotto No:
RL1011-152-R
Descrizione:
FIXED IND 1.5MH 324MA 3 OHM TH
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 390mA
Inductance Frequency - Test 10 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.413" (10.50mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 324 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.374" Dia (9.50mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 3Ohm Max
Inductance 1.5 mH
Package / Case Radial, Vertical Cylinder
Frequency - Self Resonant 1MHz