RL1011-222-R
Eaton - Electronics Division
Prodotto No:
RL1011-222-R
Descrizione:
FIXED IND 2.2MH 263MA 4.58OHM TH
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 320mA
Inductance Frequency - Test 10 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.413" (10.50mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 263 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.374" Dia (9.50mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 4.58Ohm Max
Inductance 2.2 mH
Package / Case Radial, Vertical Cylinder
Frequency - Self Resonant 900kHz