RL1218-102-R
Eaton - Electronics Division
Prodotto No:
RL1218-102-R
Descrizione:
FIXED IND 1MH 677MA 1.23 OHM TH
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 992mA
Inductance Frequency - Test 10 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.709" (18.00mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 677 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.480" Dia (12.20mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 1.23Ohm Max
Inductance 1 mH
Package / Case Radial, Vertical Cylinder
Frequency - Self Resonant 1MHz