RL1218-150-R
Eaton - Electronics Division
Prodotto No:
RL1218-150-R
Descrizione:
FIXED IND 15UH 4.05A 34 MOHM TH
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 8A
Inductance Frequency - Test 10 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.709" (18.00mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 4.05 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.480" Dia (12.20mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 34mOhm Max
Inductance 15 µH
Package / Case Radial, Vertical Cylinder
Frequency - Self Resonant 11MHz