RL1218-152-R
Eaton - Electronics Division
Prodotto No:
RL1218-152-R
Descrizione:
FIXED IND 1.5MH 597MA 1.59OHM TH
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 809mA
Inductance Frequency - Test 10 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 597 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.480" Dia x 0.709" L (12.20mm x 18.00mm)
Product Status Active
Ratings -
DC Resistance (DCR) 1.59Ohm Max
Inductance 1.5 mH
Series RL1218
Type -
Package / Case Radial, Vertical Cylinder
Frequency - Self Resonant 810kHz