RL1218-4R7-R
Eaton - Electronics Division
Prodotto No:
RL1218-4R7-R
Descrizione:
FIXED IND 4.7UH 5.65A 17 MOHM TH
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 15A
Inductance Frequency - Test 10 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.709" (18.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 5.65 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.480" Dia (12.20mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 17mOhm Max
Inductance 4.7 µH
Package / Case Radial, Vertical Cylinder
Frequency - Self Resonant 34MHz