RL65-21/12H
ebm-papst Inc.
Prodotto No:
RL65-21/12H
Produttore:
ebm-papst Inc.
Descrizione:
FAN BLOWER 97X33MM 12VDC WIRE
Guida per l'utente
Air Flow 35.8 CFM (1.00m³/min)
Noise 69.0dB(A)
Ingress Protection -
Current Rating (Amps) -
Fan Type Blower
Voltage - Rated 12VDC
Product Status Active
Voltage Range 6.8 ~ 13.8VDC
RPM 4900 RPM
Mfr ebm-papst Inc.
Material - Frame Plastic, Glass Filled
Features -
Width 33.00mm
Operating Temperature -
Static Pressure -
Bearing Type Ball
Approval Agency -
Termination 2 Wire Leads
Size / Dimension Rectangular/Rounded - 97mm L x 93.5mm H
Weight 0.37 lb (167.83 g)
Lifetime @ Temp. -
Material - Blade Plastic, Fiberglass Reinforced
Series RL65
Power (Watts) 16 W