RLB0608-5R6KL
Bourns Inc.
Prodotto No:
RLB0608-5R6KL
Produttore:
Bourns Inc.
Descrizione:
FIXED IND 5.6UH 640MA 350MOHM TH
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 7.96 MHz
Q @ Freq 60 @ 7.96MHz
Height - Seated (Max) 0.295" (7.50mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 640 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.197" Dia (5.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 350mOhm Max
Inductance 5.6 µH
Series RLB
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Radial, Vertical Cylinder
Frequency - Self Resonant 35MHz