Casa / Ferrite Cores / RM10/I-3C91-A400
minImg
RM10/I-3C91-A400
Ferroxcube
Prodotto No:
RM10/I-3C91-A400
Produttore:
Ferroxcube
Pacchetto:
RM 10 x 1
Descrizione:
FERRITE CORE RM 400NH 3C91 2PC
Guida per l'utente
Inductance Factor (Al) 400 nH
Effective Area (Ae) mm² 96.6
Tolerance ±3%
Material 3C91
Core Type RM
Product Status Active
Supplier Device Package RM 10 x 1
Effective Length (le) mm 44.6
Series -
Effective Permeability (µe) 147
Effective Magnetic Volume (Ve) mm³ 4310
Length 1.122" (28.50mm)
Gap Gapped
Mfr Ferroxcube
Height 0.729" (18.60mm)
Package Bulk
Minimum Core Cross Section (Amin) mm² 89.1
Width 0.531" (13.50mm)