Casa / Ferrite Cores / RM12/I-3F36-A630
minImg
RM12/I-3F36-A630
Ferroxcube
Prodotto No:
RM12/I-3F36-A630
Produttore:
Ferroxcube
Pacchetto:
RM 12
Descrizione:
FERRITE CORE RM 630NH 3F36 2PC
Guida per l'utente
Inductance Factor (Al) 630 nH
Effective Area (Ae) mm² 146
Tolerance ±3%
Material 3F36
Core Type RM
Product Status Active
Supplier Device Package RM 12
Effective Length (le) mm 56.6
Series -
Effective Permeability (µe) 194
Effective Magnetic Volume (Ve) mm³ 8340
Length 1.472" (37.40mm)
Gap Gapped
Mfr Ferroxcube
Height 0.965" (24.50mm)
Package Bulk
Minimum Core Cross Section (Amin) mm² 125
Width 0.634" (16.10mm)