Casa / Ferrite Cores / RM14/I-3C90-E120
minImg
RM14/I-3C90-E120
Ferroxcube
Prodotto No:
RM14/I-3C90-E120
Pacchetto:
RM 14
Batch:
Scheda tecnica:
Descrizione:
FERRITE CORE RM 120NH 3C90 2PC
Guida per l'utente
Inductance Factor (Al) 120 nH
Effective Area (Ae) mm² 198
Tolerance ±3%
Material 3C90
Core Type RM
Product Status Active
Supplier Device Package RM 14
Effective Length (le) mm 70
Series -
Effective Permeability (µe) 34
Effective Magnetic Volume (Ve) mm³ 13900
Length 1.661" (42.20mm)
Gap Gapped
Mfr Ferroxcube
Height 1.185" (30.10mm)
Package Bulk
Minimum Core Cross Section (Amin) mm² 168
Width 0.748" (19.00mm)