Casa / Fuseholders / RM25030-1CHR
minImg
RM25030-1CHR
Eaton - Bussmann Electrical Division
Prodotto No:
RM25030-1CHR
Descrizione:
FUSE BLK R250V 30A 1P HX
Guida per l'utente
Fuseholder Type Block
Termination Style Box Lug
Current Rating (Amps) 30 A
Fuse Type Cartridge
Contact Finish -
Mounting Type DIN Rail, Panel Mount
Orientation Horizontal
Product Status Active
Fuse Size 0.563" Dia x 2.000" L (14.30mm x 50.80mm)
Series -
For Use With/Related Products Class R Fuses
Voltage 250V