Casa / Fuseholders / RM60030-3MW14
minImg
RM60030-3MW14
Eaton - Bussmann Electrical Division
Prodotto No:
RM60030-3MW14
Descrizione:
FUSE BLK, R 600V 30A 3P
Guida per l'utente
Fuseholder Type Block
Termination Style Screw Terminal
Current Rating (Amps) 60 A
Fuse Type Cartridge
Contact Finish Tin
Mounting Type DIN Rail
Orientation Vertical
Product Status Active
Fuse Size 0.563" Dia x 2.000" L (14.30mm x 50.80mm)
Series -
For Use With/Related Products Class R Fuses
Voltage 600V