Casa / Fuseholders / RM60060-3MW14
minImg
RM60060-3MW14
Eaton - Bussmann Electrical Division
Prodotto No:
RM60060-3MW14
Descrizione:
FUSE BLK, R 600V 60A 3P
Guida per l'utente
Fuseholder Type Block
Termination Style Screw Terminal
Current Rating (Amps) 60 A
Fuse Type Cartridge
Contact Finish Tin
Mounting Type DIN Rail
Orientation Vertical
Product Status Active
Fuse Size 0.811" Dia x 3.000" L (20.60mm x 76.20mm)
Series -
For Use With/Related Products Class R Fuses
Voltage 600V