Casa / Ferrite Cores / RM8/I-3C96-A250
minImg
RM8/I-3C96-A250
Ferroxcube
Prodotto No:
RM8/I-3C96-A250
Produttore:
Ferroxcube
Pacchetto:
RM 8
Descrizione:
FERRITE CORE RM 250NH 3C96 2PC
Guida per l'utente
Inductance Factor (Al) 250 nH
Effective Area (Ae) mm² 63
Tolerance ±3%
Material 3C96
Core Type RM
Product Status Active
Supplier Device Package RM 8
Effective Length (le) mm 38.4
Series -
Effective Permeability (µe) 120
Effective Magnetic Volume (Ve) mm³ 2440
Length 0.913" (23.20mm)
Gap Gapped
Mfr Ferroxcube
Height 0.370" (9.40mm)
Package Bulk
Minimum Core Cross Section (Amin) mm² 55.4
Width 0.433" (11.00mm)