CUI Devices
Prodotto No:
RME12-VT3A1-MD2-T1
Produttore:
Pacchetto:
-
Batch:
-
Scheda tecnica:
-
Descrizione:
ROTARY ENCODER MECHANICAL 16PPR
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Si prega di inviare RdO, risponderemo immediatamente.

| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Termination Style | PC Pin |
| Output Type | Quadrature (Incremental) |
| Actuator Type | 6mm Dia Flatted End |
| Encoder Type | Mechanical |
| Rotational Life (Cycles Min) | 500K |
| Built in Switch | Yes |
| Mounting Type | Panel, PCB Through Hole |
| Orientation | Vertical |
| Product Status | Obsolete |
| Series | RME12 |
| Voltage - Supply | 5V |
| Detent | Yes |
| Mfr | CUI Devices |
| Pulses per Revolution | 16 |
| Package | Bulk |