RMIA45115/120VAC
Carlo Gavazzi Inc.
Prodotto No:
RMIA45115/120VAC
Produttore:
Carlo Gavazzi Inc.
Descrizione:
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 5A 120V
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 70°C
Switching Voltage 250VAC, 30VDC - Max
Contact Rating (Current) 10 A
Termination Style Plug In
Mounting Type Socketable
Coil Resistance 4.08 kOhms
Product Status Active
Must Release Voltage 36 VAC
Contact Form 4PDT (4 Form C)
Seal Rating -
Relay Type General Purpose
Coil Insulation -
Series RMI
Operate Time 20 ms
Mfr Carlo Gavazzi Inc.
Contact Material Silver Cerium (AgCe)
Coil Voltage 115 ~ 120VAC
Must Operate Voltage 96 VAC