Casa / Pushbutton Switches / RP8100B1M1CEBLKBLKBLU
minImg
RP8100B1M1CEBLKBLKBLU
E-Switch
Prodotto No:
RP8100B1M1CEBLKBLKBLU
Produttore:
E-Switch
Descrizione:
SWITCH PB SPST-NO 0.125A 125V
In magazzino : 93
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Illumination Type, Color LED, Blue
Operating Temperature -30°C ~ 85°C
Ingress Protection IP67 - Dust Tight, Waterproof
Actuator Marking No Marking
Termination Style Solder Lug
Actuator Type Round, Button
Panel Cutout Dimensions Circular - 13.60mm Dia
Current Rating (Amps) 125mA (AC), 100mA (DC)
Circuit SPST-NO
Mounting Type Panel Mount, Snap-In
Mechanical Life -
Product Status Active
Illumination Voltage (Nominal) 2.8 VDC
Series RP8100
Voltage Rating - DC 50 V
Type Standard, Illuminated
Switch Function Off-Mom
Voltage Rating - AC 125 V