Casa / Pushbutton Switches / RP8100B1M1CEBLKGRNYEL
minImg
RP8100B1M1CEBLKGRNYEL
E-Switch
Prodotto No:
RP8100B1M1CEBLKGRNYEL
Descrizione:
SWITCH PB SPST-NO 0.125A 125V
Guida per l'utente
Illumination Type, Color LED, Yellow
Operating Temperature -30°C ~ 85°C
Actuator Type Round, Button
Panel Cutout Dimensions Circular - 13.60mm Dia
Current Rating (Amps) 125mA (AC), 100mA (DC)
Circuit SPST-NO
Mounting Type Panel Mount, Snap-In
Mechanical Life -
Product Status Active
Illumination Voltage (Nominal) 2.1 VDC
Series RP8100
Voltage Rating - DC 50 V
Type Standard, Illuminated
Switch Function Off-Mom
Voltage Rating - AC 125 V