RQ7L055BGTCR
Rohm Semiconductor
Prodotto No:
RQ7L055BGTCR
Produttore:
Rohm Semiconductor
Pacchetto:
TSMT8
Batch:
Scheda tecnica:
Descrizione:
NCH 60V 5.5A, TSMT8, POWER MOSFE
In magazzino : 2970
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature 150°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 460 pF @ 30 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 7.6 nC @ 10 V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Rds On (Max) @ Id, Vgs 29mOhm @ 5.5A, 10V
Supplier Device Package TSMT8
Vgs(th) (Max) @ Id 2.5V @ 1mA
Drain to Source Voltage (Vdss) 60 V
Series -
Power Dissipation (Max) 1.1W (Ta)
Package / Case 8-SMD, Flat Lead
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr Rohm Semiconductor
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 5.5A (Ta)
Vgs (Max) ±20V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 4.5V, 10V