RSQ020N03HZGTR
Rohm Semiconductor
Prodotto No:
RSQ020N03HZGTR
Produttore:
Rohm Semiconductor
Pacchetto:
TSMT6 (SC-95)
Descrizione:
MOSFET N-CH 30V 2A TSMT6
In magazzino : 1330
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature 150°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 110 pF @ 10 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 3.1 nC @ 5 V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Rds On (Max) @ Id, Vgs 134mOhm @ 2A, 10V
Supplier Device Package TSMT6 (SC-95)
Vgs(th) (Max) @ Id 2.5V @ 1mA
Drain to Source Voltage (Vdss) 30 V
Series Automotive, AEC-Q101
Power Dissipation (Max) 950mW (Ta)
Package / Case SOT-23-6 Thin, TSOT-23-6
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr Rohm Semiconductor
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 2A (Ta)
Vgs (Max) ±20V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 4V, 10V