RSR025P03HZGTL
Rohm Semiconductor
Prodotto No:
RSR025P03HZGTL
Produttore:
Rohm Semiconductor
Pacchetto:
TSMT3
Descrizione:
MOSFET P-CH 30V 2.5A TSMT3
In magazzino : 11196
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature 150°C (TJ)
FET Feature -
FET Type P-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 460 pF @ 10 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 5.4 nC @ 5 V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Rds On (Max) @ Id, Vgs 98mOhm @ 2.5A, 10V
Supplier Device Package TSMT3
Vgs(th) (Max) @ Id 2.5V @ 1mA
Drain to Source Voltage (Vdss) 30 V
Series Automotive, AEC-Q101
Power Dissipation (Max) 700mW (Ta)
Package / Case SC-96
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr Rohm Semiconductor
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 2.5A (Ta)
Vgs (Max) ±20V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 4V, 10V