RURU10060
onsemi
Prodotto No:
RURU10060
Produttore:
onsemi
Pacchetto:
TO-218
Descrizione:
DIODE GEN PURP 600V 100A TO218
Guida per l'utente
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr) 100 ns
Capacitance @ Vr, F -
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Supplier Device Package TO-218
Current - Reverse Leakage @ Vr 250 µA @ 600 V
Series -
Package / Case TO-218-1
Technology Standard
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.6 V @ 100 A
Mfr onsemi
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 600 V
Package Tube
Operating Temperature - Junction -65°C ~ 175°C
Current - Average Rectified (Io) 100A