RV1206FR-074K12L
YAGEO
Prodotto No:
RV1206FR-074K12L
Descrizione:
RES 4.12K OHM 1% 1/4W 1206
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Ratings AEC-Q200
Resistance 4.12 kOhms
Series RV
Power (Watts) 0.25W, 1/4W