S-1122B39MC-L8YTFU
ABLIC Inc.
Prodotto No:
S-1122B39MC-L8YTFU
Pacchetto:
SOT-23-5
Descrizione:
IC REG LINEAR 3.9V 150MA SOT23-5
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Current - Quiescent (Iq) 1 µA
Voltage - Input (Max) 6.5V
PSRR 80dB (1kHz)
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 150mA
Output Configuration Positive
Current - Supply (Max) 90 µA
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Active
Supplier Device Package SOT-23-5
Control Features Enable
Series S-1122
Package / Case SC-74A, SOT-753
Protection Features Over Current
Mfr ABLIC Inc.
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.9V
Voltage Dropout (Max) 0.26V @ 100mA