S-1135D12-M5T1U
ABLIC Inc.
Prodotto No:
S-1135D12-M5T1U
Pacchetto:
SOT-23-5
Descrizione:
IC REG LINEAR 1.2V 300MA SOT23-5
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Current - Quiescent (Iq) 1 µA
PSRR 70dB (1kHz)
Voltage - Input (Max) 5.5V
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 300mA
Product Status Last Time Buy
Supplier Device Package SOT-23-5
Control Features Enable
Series S-1135
Package / Case SC-74A, SOT-753
Protection Features Over Current
Mfr ABLIC Inc.
Voltage - Output (Min/Fixed) 1.2V