S-1170B23UC-OTITFU
ABLIC Inc.
Prodotto No:
S-1170B23UC-OTITFU
Pacchetto:
SOT-89-5
Descrizione:
IC REG LINEAR 2.3V 800MA SOT89-5
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Current - Quiescent (Iq) 1 µA
Voltage - Input (Max) 6.5V
PSRR 70dB (1kHz)
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 800mA
Output Configuration Positive
Current - Supply (Max) 160 µA
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Active
Supplier Device Package SOT-89-5
Control Features Enable
Series S-1170
Package / Case SOT-89-5/6
Protection Features Over Current, Thermal Shutdown
Mfr ABLIC Inc.
Voltage - Output (Min/Fixed) 2.3V
Voltage Dropout (Max) 0.22V @ 300mA