S-1318D22-M5T1U4
ABLIC Inc.
Prodotto No:
S-1318D22-M5T1U4
Pacchetto:
SOT-23-5
Descrizione:
LINEAR IC
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Current - Quiescent (Iq) 250 nA
PSRR -
Voltage - Input (Max) 5.5V
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 100mA
Product Status Active
Supplier Device Package SOT-23-5
Control Features Enable
Series S-1318
Package / Case SC-74A, SOT-753
Protection Features Over Current
Mfr ABLIC Inc.
Voltage - Output (Min/Fixed) 2.2V
Voltage Dropout (Max) 0.06V @ 10mA