S-1333B29-A4T2U3
ABLIC Inc.
Prodotto No:
S-1333B29-A4T2U3
Produttore:
ABLIC Inc.
Pacchetto:
HSNT-4-B
Descrizione:
IC REG LINEAR 2.9V 300MA HSNT4-B
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Current - Quiescent (Iq) 1 µA
Voltage - Input (Max) 5.5V
PSRR 65dB (1kHz)
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 300mA
Output Configuration Positive
Current - Supply (Max) 38 µA
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) 5.5V
Product Status Active
Supplier Device Package HSNT-4-B
Control Features Enable
Series S-1333
Package / Case 4-SMD, Flat Lead Exposed Pad
Protection Features Overcurrent, Thermal Shutdown
Mfr ABLIC Inc.
Voltage - Output (Min/Fixed) 2.9V
Voltage Dropout (Max) 0.31V @ 100mA