S-1335F36-A4T2U3
ABLIC Inc.
Prodotto No:
S-1335F36-A4T2U3
Descrizione:
IC REG LINEAR 3.6V 150MA HSNT4-B
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Current - Quiescent (Iq) 1 µA
Voltage - Input (Max) 5.5V
PSRR 80dB ~ 65dB (1kHz ~ 10kHz)
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 150mA
Mfr ABLIC Inc.
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.6V
Voltage Dropout (Max) 0.103V @ 100mA