S-13A1D29-U5T1U3
ABLIC Inc.
Prodotto No:
S-13A1D29-U5T1U3
Pacchetto:
SOT-89-5
Descrizione:
IC REG LINEAR 2.9V 1A SOT89-5
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Current - Quiescent (Iq) 1 µA
Voltage - Input (Max) 5.5V
PSRR 65dB (1kHz)
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 1A
Output Configuration Positive
Current - Supply (Max) 90 µA
Product Status Active
Supplier Device Package SOT-89-5
Control Features Enable
Series S-13A1
Package / Case SOT-89-5/6
Protection Features Inrush Current Limit, Over Current, Thermal Shutdown
Mfr ABLIC Inc.
Voltage - Output (Min/Fixed) 2.9V
Voltage Dropout (Max) 0.1V @ 300mA