S-812C55AUA-C3JT2G
ABLIC Inc.
Prodotto No:
S-812C55AUA-C3JT2G
Produttore:
ABLIC Inc.
Pacchetto:
SOT-89-3
Descrizione:
IC REG LINEAR 5.5V 75MA SOT89-3
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Current - Quiescent (Iq) 500 nA
Voltage - Input (Max) 16V
PSRR -
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 75mA
Output Configuration Positive
Current - Supply (Max) 2.5 µA
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Not For New Designs
Supplier Device Package SOT-89-3
Control Features -
Series S-812C
Package / Case TO-243AA
Protection Features -
Mfr ABLIC Inc.
Voltage - Output (Min/Fixed) 5.5V
Voltage Dropout (Max) 0.23V @ 100mA