S-817B31AUA-CWUT2U
ABLIC Inc.
Prodotto No:
S-817B31AUA-CWUT2U
Pacchetto:
SOT-89-3
Descrizione:
IC REG LINEAR 3.1V 50MA SOT89-3
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Current - Quiescent (Iq) 2.5 µA
PSRR -
Voltage - Input (Max) 10V
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 50mA
Voltage - Output (Max) -
Product Status Active
Supplier Device Package SOT-89-3
Control Features -
Series S-817
Package / Case TO-243AA
Protection Features -
Mfr ABLIC Inc.
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.1V
Voltage Dropout (Max) 0.41V @ 10mA