S-817B52AMC-CXPT2U
ABLIC Inc.
Prodotto No:
S-817B52AMC-CXPT2U
Pacchetto:
SOT-23-5
Descrizione:
IC REG LINEAR 5.2V 75MA SOT23-5
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Current - Quiescent (Iq) 2.5 µA
PSRR -
Voltage - Input (Max) 10V
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 75mA
Voltage - Output (Max) -
Product Status Active
Supplier Device Package SOT-23-5
Control Features -
Series S-817
Package / Case SC-74A, SOT-753
Protection Features -
Mfr ABLIC Inc.
Voltage - Output (Min/Fixed) 5.2V
Voltage Dropout (Max) 0.25V @ 10mA