Panjit International Inc.
Prodotto No:
SBT20100VCT_T0_00001
Produttore:
Pacchetto:
TO-220AB
Batch:
-
Scheda tecnica:
-
Descrizione:
TO-220AB, SKY
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Si prega di inviare RdO, risponderemo immediatamente.

| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Obsolete |
| Supplier Device Package | TO-220AB |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 80 µA @ 100 V |
| Series | - |
| Package / Case | TO-220-3 |
| Technology | Schottky |
| Diode Configuration | 1 Pair Common Cathode |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 710 mV @ 10 A |
| Mfr | Panjit International Inc. |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 100 V |
| Package | Tube |
| Current - Average Rectified (Io) (per Diode) | 10A |
| Operating Temperature - Junction | -55°C ~ 150°C |
| Base Product Number | SBT20100 |