Casa / Ceramic Capacitors / SC1808KKX7RWBB561
minImg
SC1808KKX7RWBB561
YAGEO
Prodotto No:
SC1808KKX7RWBB561
Produttore:
YAGEO
Descrizione:
CAP CER 560PF 250V X7R 1808
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Safety
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 250VAC
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.189" L x 0.079" W (4.80mm x 2.00mm)
Temperature Coefficient X7R
Product Status Active
Ratings X1, Y2
Series SC
Package / Case 1808 (4520 Metric)
Thickness (Max) 0.087" (2.20mm)
Mfr YAGEO
Capacitance 560 pF