Casa / Ceramic Capacitors / SC1812JKNPOTBN181
minImg
SC1812JKNPOTBN181
YAGEO
Prodotto No:
SC1812JKNPOTBN181
Descrizione:
CAP CER 180PF 250V C0G/NP0 1812
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Safety
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 250VAC
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.189" L x 0.126" W (4.80mm x 3.20mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Product Status Active
Ratings X2, Y3
Series SC
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Thickness (Max) -
Mfr YAGEO
Capacitance 180 pF