SCE2-B-76A07-12SN-001
Amphenol Limited
Prodotto No:
SCE2-B-76A07-12SN-001
Produttore:
Amphenol Limited
Descrizione:
CONN PLUG FMALE 12POS GOLD SLDR
In magazzino : 13
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Cable Opening -
Backshell Material, Plating -
Insert Material -
Ingress Protection IP68 - Dust Tight, Waterproof
Voltage Rating 400VAC
Contact Finish Thickness - Mating 39.4µin (1.00µm)
Current Rating (Amps) 1.5A, 3A, 7.5A
Shell Size, MIL -
Material Flammability Rating -
Product Status Active
Shell Finish Black
Shell Size - Insert 7-12
Mfr Amphenol Limited
Contact Material Copper Alloy
Connector Type Plug, Female Sockets
Features -
Contact Finish - Mating Gold
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 125°C