SCM183000L
Amphenol PCD
Prodotto No:
SCM183000L
Descrizione:
TERM BLOCK 18POS 5.08MM PCB
Guida per l'utente
Wire Termination Screwless - Spring Cage, Tension Clamp
Operating Temperature 125°C
Screw Thread -
Contact Material - Plating Brass - Tin Plated
Positions Per Level 18
Series SCM
Voltage 300 V
Mfr Amphenol PCD
Pitch 0.200" (5.08mm)
Mating Orientation Angled
Clamp Material - Plating Steel, Stainless
Features Interlocking (Side), Lever Actuated
Package Tray
Current 20 A