SCTWA60N120G2-4
STMicroelectronics
Prodotto No:
SCTWA60N120G2-4
Produttore:
STMicroelectronics
Pacchetto:
TO-247-4
Descrizione:
SILICON CARBIDE POWER MOSFET 120
In magazzino : 392
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 200°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 1969 pF @ 800 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 94 nC @ 18 V
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Rds On (Max) @ Id, Vgs 52mOhm @ 30A, 18V
Supplier Device Package TO-247-4
Vgs(th) (Max) @ Id 5V @ 1mA
Drain to Source Voltage (Vdss) 1200 V
Series -
Power Dissipation (Max) 388W (Tc)
Package / Case TO-247-4
Technology SiCFET (Silicon Carbide)
Mfr STMicroelectronics
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 60A (Tc)
Vgs (Max) +22V, -10V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 18V