Casa / Single IGBTs / SGL50N60RUFDTU
minImg
SGL50N60RUFDTU
onsemi
Prodotto No:
SGL50N60RUFDTU
Produttore:
onsemi
Pacchetto:
TO-264-3
Descrizione:
IGBT 600V 80A TO264-3
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Test Condition 300V, 50A, 5.9Ohm, 15V
Input Type Standard
Reverse Recovery Time (trr) 100 ns
Switching Energy 1.68mJ (on), 1.03mJ (off)
Current - Collector (Ic) (Max) 80 A
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 600 V
Td (on/off) @ 25°C 26ns/66ns
Supplier Device Package TO-264-3
Current - Collector Pulsed (Icm) 150 A
Series -
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic 2.8V @ 15V, 50A
Package / Case TO-264-3, TO-264AA
Gate Charge 145 nC
Power - Max 250 W