SH260T-5.0-15
Amgis, LLC
Prodotto No:
SH260T-5.0-15
Produttore:
Amgis, LLC
Descrizione:
FIXED IND 15UH 5A 27 MOHM TH
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 10 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.409" (10.40mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 5 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.701" L x 0.669" W (17.80mm x 17.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 27mOhm
Inductance 15 µH