Casa / TVS Diodes / SJD12C100L01
minImg
SJD12C100L01
YAGEO
Prodotto No:
SJD12C100L01
Descrizione:
TVS ESD, SOD-123S, 100V, 162V, R
Guida per l'utente
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 1.3A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 111V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 200W
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 162V
Package / Case DO-219AA
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 100V