Casa / Single Diodes / SK110-TP (SMBSR1010)
minImg
SK110-TP (SMBSR1010)
Micro Commercial Co
Prodotto No:
SK110-TP (SMBSR1010)
Pacchetto:
DO-214AA, HSMB
Descrizione:
DIODE SCHOT 100V 1A DO214AA HSMB
Guida per l'utente
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Capacitance @ Vr, F 30pF @ 4V, 1MHz
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package DO-214AA, HSMB
Current - Reverse Leakage @ Vr 500 µA @ 100 V
Series -
Package / Case DO-214AA, SMB
Technology Schottky
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 850 mV @ 1 A
Mfr Micro Commercial Co
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 100 V
Package Tape & Reel (TR)
Operating Temperature - Junction -55°C ~ 125°C
Current - Average Rectified (Io) 1A