Casa / TVS Diodes / SMAJ24A-AT/TR7
minImg
SMAJ24A-AT/TR7
YAGEO
Prodotto No:
SMAJ24A-AT/TR7
Descrizione:
SMAJ, DO-214AC, 24V, 38.9V, AUTO
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 10.3A
Applications Automotive
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 26.7V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 400W
Product Status Active
Supplier Device Package DO-214AC (SMA)
Series Automotive, AEC-Q101, SMAJ-AT
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 38.9V
Package / Case DO-214AC, SMA
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 24V