Casa / TVS Diodes / SMAJ33A/TR13
minImg
SMAJ33A/TR13
YAGEO
Prodotto No:
SMAJ33A/TR13
Descrizione:
SMAJ, DO-214AC, 33V, 53.3V, REEL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 7.5A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 36.7V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 400W
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 53.3V
Package / Case DO-214AC, SMA
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 33V