Casa / TVS Diodes / SMAJ36A-AT/TR13
minImg
SMAJ36A-AT/TR13
YAGEO
Prodotto No:
SMAJ36A-AT/TR13
Produttore:
YAGEO
Descrizione:
SMAJ, DO-214AC, 36V, 58.1V, AUTO
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 6.9A
Applications Automotive
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 40V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 400W
Product Status Active
Supplier Device Package DO-214AC (SMA)
Series Automotive, AEC-Q101, SMAJ-AT
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 58.1V
Package / Case DO-214AC, SMA
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 36V